Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotły zagazujące drewno Atmos

( ilość produktów: 36 )

Kotły Zgazujące ATMOS

Kotły Zgazujące ATMOS są zaprojektowane do efektywnego spalania drewna poprzez proces generatorowego zgazowania. Dzięki zastosowaniu wentylatora wyciągowego, spaliny są skutecznie usuwane z kotła, co zwiększa jego wydajność i bezpieczeństwo użytkowania.

Konstrukcja kotła składa się z solidnego korpusu wykonanego z blachy o grubości od 3 do 8 mm. Wnętrze kotła zawiera komorę na paliwo, wyposażoną w dolnej części w ceramiczną dyszę z otworem, przez który przepływają spaliny i gazy. Komora dopalania również zawiera ceramiczne elementy, co zapewnia optymalne warunki spalania. Z tyłu kotła znajduje się kanał spalinowy, który w górnej części ma klapę ułatwiającą rozpalanie oraz wylot podłączony do przewodu kominowego.

Zalety Kotłów Zgazujących ATMOS

 • Palenie dużymi kawałkami drewna: Kotły są przystosowane do spalania większych kawałków drewna, co zwiększa wygodę użytkowania.
 • Wysoka wydajność: Zarówno powietrze pierwotne, jak i wtórne są podgrzewane do wysokiej temperatury, co poprawia efektywność spalania.
 • Automatyczne wyłączanie wentylatora: Po wypaleniu paliwa wentylator wyłącza się automatycznie dzięki termostatowi spalinowemu.
 • Wentylator wyciągowy: Usuwa popiół bez pyłu, co zapewnia czystość kotłowni i brak dymu.
 • Łatwe serwisowanie i czyszczenie: Konstrukcja kotła umożliwia szybkie i wygodne czyszczenie.
 • Ceramiczny spód komory gazującej: Zapewnia wysoką efektywność spalania.
 • Duży zasobnik paliwa: Pozwala na długotrwałe spalanie bez konieczności częstego dokładania drewna.
 • Wygodne wybieranie popiołu: Dzięki dużej komorze popielnika, przy paleniu drewnem, czyszczenie odbywa się raz na tydzień.
 • Brak wymiennika rurowego: Ułatwia czyszczenie kotła.
 • Spirala chłodząca: Chroni przed przegrzaniem, eliminując ryzyko uszkodzenia kotła.
 • Kompaktowe wymiary i lekka konstrukcja: Ułatwiają instalację i użytkowanie kotła.
 • Wysoka jakość: Solidna konstrukcja i trwałe materiały zapewniają długą żywotność kotła.
Pokaż tylko Pokaż tylko
RozmiaryRozmiary
Moc grzewczaMoc grzewcza
+ Rozwiń- Ukryj
Klasa energetycznaKlasa energetyczna
CenaCena
-

Historia firmy ATMOS

ATMOS to czeska firma rodzinna, założona w 1935 roku przez Jaroslava Cankařa seniora, pochodzącego z rodziny kowalskiej. Od początku istnienia, firma skupiła się na innowacjach w dziedzinie zgazowania drewna. Pierwsze produkty to generatory na gaz drzewny pod marką DOKOGEN, stosowane do napędu samochodów i statków, działające na podobnej zasadzie co nowoczesne kotły na drewno ATMOS.

Rozwój Produkcji Sprężarek

W 1942 roku firma rozpoczęła prace projektowe nad sprężarkami ATMOS, które już w 1943 roku weszły do produkcji i były eksportowane na cały świat do momentu upaństwowienia przedsiębiorstwa w 1950 roku. Mimo nacjonalizacji, firma kontynuowała rozwój kotłów na drewno, palników, agregatów zgazujących oraz sprężarek.

Seryjna Produkcja Kotłów

W 1962 roku ATMOS rozpoczął seryjną produkcję kotłów na węgiel EKONOMIK, a w 1980 roku na wystawie Pragotherm zaprezentowano pierwsze kotły zgazujące na drewno, zrębki i odpady drzewne. Od 1985 roku firma skoncentrowała się na rozwoju generatorów zgazujących do napędu samochodów, prądnic oraz nowoczesnych kotłów na drewno i węgiel.

Odzyskanie Praw do Firmy

W 1991 roku Jaroslav Cankař junior odzyskał prawa do firmy ATMOS. Wspólnie z ojcem zintensyfikował rozwój i produkcję kotłów, co było możliwe dzięki zmianom politycznym w Republice Czeskiej. Dynamiczny rozwój, poszerzenie oferty produktowej, rozbudowa fabryki oraz zastosowanie nowoczesnych technologii uczyniły firmę ATMOS jednym z największych producentów kotłów zgazujących w Europie. Do dziś firma wyprodukowała 124 typy kotłów grzewczych i posiada 15 praw patentowych.

Tradycja i Innowacja

Obecnie trzy pokolenia rodziny Cankařa pracują nad zapewnieniem najwyższej jakości produktów dla rynku europejskiego. Kotły ATMOS są energooszczędne i przyjazne dla środowiska, eksportowane do 49 krajów. Fabryka jest w stanie wyprodukować do 60 000 kotłów rocznie, co podkreśla jej pozycję na rynku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 282 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
polecam
2024-07-08
Wszystko szybko, sprawnie. Z pewnością jeszcze zajrzę.
pixel