Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szafki do rozdzielaczy

( ilość produktów: 40 )

Szafki do rozdzielaczy to bardzo ważne elementy instalacji grzewczej, które mają praktyczne zastosowanie. Z jednej strony stanowią zabezpieczenie dla rozdzielaczy, z drugiej strony muszą umożliwić prosty i wygodny dostęp. Metoda otwarcia drzwi szafki powinna być prosta dla dorosłej osoby, jednocześnie stanowić zabezpieczenie przed dziećmi, czy chociażby zwierzętami.

Widok
Pokaż tylko Pokaż tylko
MarkaMarka
RozmiaryRozmiary
WysokośćWysokość
TypTyp
SzerokośćSzerokość
+ Rozwiń- Ukryj
Ilość sekcjiIlość sekcji
+ Rozwiń- Ukryj
Ilość obwodówIlość obwodów
CenaCena
-

Szafki do rozdzielaczy – rodzaje

Zasadniczo szafki do rozdzielaczy występują w dwóch wersjach:

  • podtynkowe szafki do rozdzielaczy,
  • natynkowe szafki do rozdzielaczy.

Różnica wydaje się być oczywista, jednak przybliżymy dokładnie te konstrukcje. Szafki podtynkowe montowane są na równi ze ścianą w której zostają umieszczone. Takie rozwiązanie wygląda estetycznie, nie zabiera dodatkowego miejsca. Z kolei natynkowe szafki do rozdzielaczy cechują się prostszym montażem i zazwyczaj większym wachlarzem regulacji. Alternatywą względem szafek instalacyjnych są drzwiczki, które można wykorzystać bezpośrednio do zabudowy wnęk.

Z czego wykonane są szafki do rozdzielaczy?

Główną funkcją szafek instalacyjnych jest ochrona mechaniczna rozdzielaczy przed uszkodzeniem. Tym samym, szafka powinna być odporna na działanie czynników zewnętrznych i pomniejsze szkody fizyczne. Dlatego szafki do rozdzielaczy najczęściej wykonywane są z blachy ocynkowanej, która nie jest podatna na działanie korozji. Niektórzy producenci decydują się jednak na zastosowanie specyficznych stopów stałych, a nawet pokrycie ich ceramiczną warstwą ochronną. Same fronty w standardzie malowane są proszkowo na biały kolor.

Jak otworzyć szafkę do rozdzielacza?

Najczęściej występują dwa rodzaje zabezpieczeń, które umożliwiają otwarcie drzwiczek szafki do rozdzielaczy. Bazują one na tym samym, prostym zamku mechanicznym. Jedyna różnica dotyczy przedmiotu, którym otwiera się szafkę. Jednym z popularnych rozwiązań jest otwarcie ,,na monetę”, czyli proste zabezpieczenie, które można przekręcić dowolnym płaskim przedmiotem. Zazwyczaj jest to właśnie moneta, dowolny klucz, czy chociażby nożyczki. Alternatywę stanowią szafki do rozdzielaczy, które posiadają indywidualny zamek. W takim przypadku otwarcie drzwiczek możliwe jest jedynie przez posiadacza oryginalnego kluczyka dołączonego do zakupionej szafki.

Szafki do rozdzielacze dopasowane do twoich potrzeb

Każdy ma indywidualne oczekiwania oraz potrzeby. Dotyczy się to każdego aspektu życia, również tak prostych spraw, jak szafki do rozdzielaczy. Dlatego producenci oferują szafki do rozdzielaczy w różnych wariantach. Wymienić można tutaj:

  • szafki do rozdzielaczy z miejscem na listwę sterującą,
  • głębokie szafki do rozdzielaczy,
  • szafki ekonomiczne,
  • szafki do rozdzielaczy z gotowymi listwami,
  • modułowe szafki z regulacją wysokości i głębokości,

Jaka szafka do rozdzielaczy sprawdzi się w twoim przypadku?

Wszystko zależy od twoich oczekiwań. Najczęściej stosuje się proste szafki z zamkami monetowymi, które w pełni spełniają swoją funkcję. Szerokość szafki uzależniona jest przeważnie od ilości
obwodów rozdzielacza, które mają się w niej znaleźć. Wybór jest naprawdę spory i w szafce może się znaleźć nawet 18 obwodów. Pamiętaj jednak, że w przypadku mieszaczy mogą być potrzebne szersze, bądź głębsze szafki. Dla osób, które cenią sobie porządek dobrym rozwiązaniem mogą okazać się półki, np. do montażu listwy sterującej siłownikami.

Szafki do rozdzielaczy – cena

Szafki do rozdzielaczy nie są przedmiotami drogimi w zakupie. Często jednak koszty stworzenia instalacji grzewczej potrafią przekroczyć zakładany budżet, co wiąże się z cięciem kosztów na dodatkowe elementy. Cena porządnych szafek do rozdzielaczy wykonanych ze stali nierdzewnej waha się w zakresie 150-400 zł, zależnie od jej rozmiarów i typu. Każda kolejna modyfikacja, taka jak dedykowana półka może się wiązać z koniecznością dołożenia kilkudziesięciu złotych. Pamiętaj jednak, że szafka do rozdzielacza zostanie na swoim miejscu prawdopodobnie do samego końca. Dlatego lepiej jest jednorazowo dołożyć parę złotych niż ponosić koszty wymiany skorodowanej, bądź uszkodzonej szafki na inną.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 199 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Super
2024-05-01
Zasuwa zprzylaczami na przewód plastikowy pracuje bezbłędnie.
pixel