Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotły gazowe kondensacyjne

( ilość produktów: 294 )

Ogrzewanie gazowe to jedno z najtańszych rozwiązań dla domu i firm. Ekonomią ustępuje jedynie nowoczesnym systemom opartym na pompach ciepła. Przewyższa jej jednak kosztem pierwotnej inwestycji. Dostępność paliwa gazowego sprawia, że jest to jedno z najpopularniejszych źródeł ciepła w polskich domach. Ogrzewanie gazowe działa na zasadzie spalania gazu służącego podgrzewaniu czynnika grzewczego. Najczęściej jest nim woda. Ta transportowana jest instalacją grzewczą do grzejników i kaloryferów. Dodatkowych atutem ogrzewania gazowego jest możliwość kondensacji. To nic innego jak skraplanie spalin. Służy ono wtórnemu uzyskowi ciepła. Spaliny oddając ciepło, przechodzą w stan ciekły. Ma to swoisty efekt uboczny. W taki sposób skroplona para wodna staje się cieczą żrącą. Ratunkiem jest jednak wysoka jakość kotłów gazowych kondensacyjnych stosowanych do ogrzewania gazowego. Są one znacznie wydajniejsze od zwykłych, gdzie para wodna uchodzi do atmosfery. Nie daje to żadnej dodatkowej korzyści ponad ciepło uzyskane w komorze spalania. Ciepło uzyskane z kondensacji pary wodnej doskonale nadaje się do zasilania niskotemperaturowych systemów grzewczych. Najlepszym przykładem takich rozwiązań jest ogrzewanie podłogowe lub ścienne. Ciepło uzyskane przez efekt kondensacji używa się też w wymiennikach ciepłej wody użytkowej.

Pokaż tylko Pokaż tylko
ProducentProducent
MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
RodzajRodzaj
RozmiaryRozmiary
WysokośćWysokość
+ Rozwiń- Ukryj
TypTyp
MocMoc
Moc c.o.Moc c.o.
+ Rozwiń- Ukryj
Moc grzewczaMoc grzewcza
+ Rozwiń- Ukryj
Moc c.w.u.Moc c.w.u.
+ Rozwiń- Ukryj
Powierzchnia wężownicyPowierzchnia wężownicy
PojemnośćPojemność
+ Rozwiń- Ukryj
Klasa energetycznaKlasa energetyczna
CenaCena
-

Kotły gazowe kondensacyjne

Kondensacyjne kotły gazowe spełniają dwie podstawowe funkcje komfortowego domu. Przede wszystkim służą ogrzewaniu powietrza w budynku. Zapewniają stabilną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych. Drugą funkcją kotłów gazowych jest ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Jest to jedno z tańszych rozwiązań służących ogrzewaniu. Gaz ziemny jest bowiem szeroko dostępnym i dość tanim paliwem. Podczas wyboru kondensacyjnego kotła gazowego warto jednak wybrać optymalny do potrzeb. Będzie efektywniejszy i finalnie tańszy w eksploatacji. Zapewni przy tym komfortową temperaturę w domu i budynkach użytkowych. Kondensacyjne kotły gazowe mają doskonałe opinie wśród użytkowników, zwłaszcza te firmowane przez Vaillant, Termet, Immergas, Ariston, Viessmann. Są nowoczesne i eleganckie w designie. Intuicyjna obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu.

Ogrzewanie gazowe jest tanie. Jest także dość proste w utrzymaniu i obsłudze. Wielofunkcyjne kotły gazowe służą także do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Uniwersalność takiej instalacji sprawia, że jest to do dziś najczęściej wybierany sposób na ogrzewania domu i budynków użytkowych. Zaletą ogrzewania gazowego jest też cena paliwa. Do dziś pozostaje ona jedną z najniższych. Nowoczesne kotły gazowe w połączeniu z dobrą termoizolacją nieruchomości gwarantują niski koszt ogrzewania. Stąd też i pozytywne opinie użytkowników na temat ogrzewania gazowego. Pomocny jest tutaj także wybór kotłów gazowych centralnego ogrzewania. Producenci nieustannie wprowadzają do użytku najnowsze technologie. Wszystko po to, by ogrzewanie gazowe było jak najtańsze i najbardziej efektywne. Już dziś instalacja gazowa do kotła CO nie wymaga dużych nakładów finansowych. Instalacja grzewcza oparta na podgrzewaniu wody znana jest w Polsce od wielu lat. Różnicę stanowić może jedynie źródło ciepła. A tu ogrzewanie gazowe jest niemal bezkonkurencyjne. Duży wybór kotłów kondensacyjnych gazowych sprzyja powszechności. Dedykowane zestawy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej to wyjątkowe promocje. Automatyczne sterowanie nie wymaga większej uwagi użytkownika. Jego rola sprowadza się najczęściej do ustawienia optymalnych warunków grzewczych za pomocą elektronicznego sterownika.

Piece gazowe kondensacyjne

Inne wskazywane przez użytkowników zalety kotłów gazowych kondensacyjnch to:

  • najwyższa klasa energetyczna;
  • możliwość regulowanie temperatury za pomocą aplikacji na telefon;
  • wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej;
  • nowoczesna i efektywna pompa obiegowa;
  • nowej generacji palnik ze stali nierdzewnej
  • system zabezpieczeń;
  • możliwość współpracy z kolektorami słonecznymi;
  • współpraca z zasobnikami c.w.u.
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 181 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-04
Dobry product,szybka dostawa ,polecam
2024-04-02
Solidnie, szybko, sprawnie, bezproblemowo. Dziękuję i pozdrawiam,
pixel