Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotły i piece

( ilość produktów: 702 )

Kotły i piece grzewcze

Kotły i piece to podstawowe urządzenia służące produkcji ciepła w domu i budynkach użytkowych. Służą zarówno ogrzewaniu, jak i podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej. Instalacje grzewcze i cwu są niezwykle rozbudowane. Żadna z nich nie będzie jednak funkcjonowała bez wydajnego pieca lub kotła. Piece grzewcze służą ogrzewaniu miejscowemu. Dostarczają ciepło w pomieszczeniu, w którym są używane. Wiele z nich ma możliwość magazynowania ciepła. Później uwalniane jest ono do otoczenia. Mają zazwyczaj dużą powierzchnię grzewczą. Minusem jest tu jednak spory ich rozmiar. Nie posiadają też regulacji temperatury. Są jednak wyjątkowo efektowne. Często służą jako funkcjonalna ozdoba pomieszczenia.

Pokaż tylko Pokaż tylko
ProducentProducent
MarkaMarka
+ Rozwiń- Ukryj
RodzajRodzaj
Pompa obiegowaPompa obiegowa
RozmiaryRozmiary
ZastosowanieZastosowanie
Waga gabarytowa w gramachWaga gabarytowa w gramach
WysokośćWysokość
+ Rozwiń- Ukryj
TypTyp
SzerokośćSzerokość
Maksymalne ciśnienieMaksymalne ciśnienie
Moc c.o.Moc c.o.
+ Rozwiń- Ukryj
Moc grzewczaMoc grzewcza
+ Rozwiń- Ukryj
Moc c.w.u.Moc c.w.u.
+ Rozwiń- Ukryj
Powierzchnia wężownicyPowierzchnia wężownicy
+ Rozwiń- Ukryj
PojemnośćPojemność
+ Rozwiń- Ukryj
Klasa energetycznaKlasa energetyczna
CenaCena
-
NapięcieNapięcie
DługośćDługość
+ Rozwiń- Ukryj

Znacznie nowocześniejszy system ogrzewania buduje się z pomocą kotła grzewczego. To wielofunkcyjne urządzenia. Te dwufunkcyjne mają też możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Są znacznie chętniej wybierane do instalacji grzewczych w domach i budynkach różnego przeznaczenia. Mogą być w pełni zautomatyzowane. Zasada działania kotła grzewczego znacząco różni się od możliwości pieca. W kotle podgrzewany jest czynnik grzewczy. Najczęściej jest nim woda. Za pomocą rozbudowanych instalacji transportowana jest ona do różnych pomieszczeń. Tam oddaje ciepło za pomocą odbiorników grzewczych. To popularne grzejniki i kaloryfery. Przy ogrzewaniu nieruchomości za pomocą kotła centralnego ogrzewania użytkownik posiada pełną kontrolę nad jego pracą. Przede wszystkim może on regulować optymalną temperaturę we wnętrzach pomieszczeń. Dla wszystkich razem i każdego z osobna. Odbywa się to za pomocą zaworów termostatycznych. Bardziej zaawansowane kotły centralnego ogrzewania sterowane są automatycznie. Inteligentne systemy same mierzą temperaturę i odpowiadają za uruchomienie się kotła.


Kotły i piece centralnego ogrzewania mają różne sposoby zasilania. Chodzi tu oczywiście o paliwo służące przemianie w ciepło. Do najbardziej popularnych należą kotły i piece CO na gaz, olej opałowy oraz eko groszek lub pellet. W użyciu zdarzają się jeszcze piece grzewcze na węgiel i drewno. Coraz rzadziej spotyka się urządzenia zasilane prądem elektrycznym.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 282 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Wszystko szybko, sprawnie. Z pewnością jeszcze zajrzę.
2024-07-02
Polecam
pixel