Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Vaillant - Przełom w Ekologicznym Ogrzewaniu z Pompami Ciepła

2023-10-31
Vaillant - Przełom w Ekologicznym Ogrzewaniu z Pompami CiepłaFirma Vaillant, lider w dziedzinie technologii ogrzewania, oferuje innowacyjne i ekologiczne pompy ciepła, które spełniają wysokie standardy efektywności i oszczędności energii. Zapoznajmy się z ofertą Vaillant w zakresie nowoczesnych pomp ciepła, które są odpowiedzią na rosnące wymagania ekologiczne i ekonomiczne.

Vaillant aroTHERM Split – Efektywność i Ekologia w Technologii Split

Model aroTHERM Split od Vaillant to pompa ciepła typu powietrze-woda, która umożliwia oszczędność energii do 75% i redukcję emisji szkodliwych substancji o 30%. Wykorzystując energię powietrza, pompa ta zapewnia komfort termiczny w domu, oferując ogrzewanie w zimie, chłodzenie w lecie oraz dostęp do ciepłej wody.

Ta pompa ciepła składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej. Zewnętrzna jednostka może być umieszczona na ścianie lub w ogrodzie, a wewnętrzna zawiera zintegrowany zasobnik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) i opcjonalnie wiszącą stację hydrauliczną z wolnostojącym zasobnikiem. aroTHERM Split oferuje również możliwość aktywnego chłodzenia.

Ważnym aspektem ekologicznym jest zdolność pompy do współpracy z innymi systemami firmy Vaillant, takimi jak wentylacje z odzyskiem ciepła, fotowoltaika czy solarny system ogrzewania wody. Pompa może być sterowana za pomocą regulatora i dedykowanej aplikacji mobilnej.

Vaillant flexoCOMPACT Exclusive – Elastyczność w Wyborze Źródła Ciepła

Model flexoCOMPACT Exclusive to kolejna innowacja od Vaillant, umożliwiająca wybór dolnego źródła ciepła, takiego jak woda, powietrze lub solanka. Posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody o pojemności 185 litrów, zapewniając ogrzewanie zimą, chłodzenie latem oraz ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej.

Podstawowa wersja to pompa typu solanka-woda, ale można ją przekształcić w pompę woda-woda przy użyciu kolektora fluoCOLLECT lub woda-powietrze dzięki modułowi aroCOLLECT. Ważnym elementem jest sprężarka z technologią wtrysku pary EVI, zapewniająca wysoką efektywność nawet przy niskich temperaturach. Tak jak aroTHERM Split, model ten może być sterowany za pomocą regulatora i aplikacji mobilnej, co ułatwia zarządzanie systemem ogrzewania.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2023

Polecane

pixel