Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stacje uzdatniania wody do domu i mieszkania - Poznaj nasze TOP

2023-08-11

Stacje uzdatniania wody poprawiają jakość wody, która trafia do kranów i urządzeń AGD w naszym  domu lub mieszkaniu. Kamień, który pojawia się w czajnikach, czy chociażby pralce znacznie obniża  żywotność sprzętu z którego korzystamy. Ogranicza on także przepływ wody, pogarszając komfort  codziennej egzystencji. Z pomocą przychodzą zmiękczacze wody i stacje uzdatniania, które  poprawiają skład wody w naszych gospodarstwach domowych. W tym artykule poznasz naszego  rekomendacje, które pomogą ci z dokonaniem właściwego zakupu.

Stacja uzdatniania wody do domu – po co?

Przed inwestycją w stację uzdatniania wody należy dokonać analizy składu wody. Informacje na ten  temat można uzyskać zazwyczaj na stronie internetowej wodociągów właściwych dla naszego miejsca  zamieszkania. W innym razie, analizy wody z własnego ujęcia powinniśmy dokonać samemu lub zlecić  taką usługę specjaliście. Największą bolączką polskiej wody z sieci jest jej twardość, która przyczynia  się do powstawania uciążliwego osadu. To jeden z czynników dla którego coraz więcej osób decyduje  się na uzdatnianie wody poprzez odpowiednia filtrację. Stacje uzdatniania zalecane są także osobom  z nadwrażliwą skórą, czy też każdemu kto troszczy się o swoje urządzenia AGD – w szczególności  pralkę i zmywarkę.  

Stacje uzdatniania wody do domu – rodzaje  

Na rynku dostępne są różne typy urządzeń, których zadaniem jest poprawa składu wody.  Najpopularniejsze z nich to stacje uzdatniania wody, zmiękczacze wody, filtry oraz różnego rodzaju  magnetyzery i odmulacze. W tym artykule pod lupę bierzemy stacje uzdatniania wody do domu,  gdzie należy wyróżnić:  

 • Stacje uzdatniania wody z lampą UV,  
 • Stacje uzdatniania wody z filtrem węglowym,  
 • Stacje uzdatniania wody z jonizatorem,  
 • Stacje wielofunkcyjne. 

Jakie stacje uzdatniania wody do domu będą najlepsze w twoim przypadku? Wszystko zależy od  twoich indywidualnych potrzeb. Zmiękczacze wody poza filtracją oferują także zmianę składu wody,  np. poprzez dodanie pewnych minerałów. W przypadku wody do celów pitnych zalecana jest stacja z  jonizatorem. Duże znaczenie dla codziennej eksploatacji stacji uzdatniania mają także akcesoria do  uzdatniania wody, takie jak sól.  

Polecani producenci stacji uzdatniania wody w domu 

Nim przejdziemy do naszego top stacji uzdatniania wody, warto pochylić się także nad kwestią  rekomendowanych producentów. Odpowiedni wybór marki urządzenia może cię uchronić przed  nieprzyjemnościami z serwisem gwarancyjnym, wadliwością urządzeń, czy niską dostępnością  części zamiennych potrzebnych do potencjalnych napraw. Bazując na naszym doświadczeniu,  możemy polecić stacje uzdatniania wody do domu wyprodukowane przez: Viteco, USTM, Keller oraz  BWT. Viteco to marka premium należąca do polskiej Grupy Instal-Konsorcjum, która słynie z ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. USTM to polski producent na naszej liście, który  bazuje na własnych innowacjach i patentach. Marka Keller to polski lider rozwiązań geotechnicznych,  który produkuje również własne korpusy narurowe i wkłady. Marka BWT jest z kolei marką własną  austriackiego przedsiębiorstwa, które zagadnieniami filtracji wody zajmuje się już od pierwszej  połowy XIX wieku. 

TOP Stacje uzdatniania wody do domu i mieszkania  

Dochodzimy do finału naszych rozważań. Chcemy zaznaczyć, że prezentowane rekomendacje bazują  na naszych subiektywnych doświadczeniach oraz opiniach naszych klientów Jak prezentują się  najlepsze stacje uzdatniania wody do domu i mieszkania? 

KELLER Family line 25 

 • Zmiękcza wodę pitną oraz użytkową 
 • Dwa warianty wydajności szczytowej: 1,7 m3/h, 1,7 m3/h 
 • Prosta obsługa, wykorzystująca wbudowany mikrokomputer 
 • Kilka systemów antyprzelewowych  
 • Niskie koszty eksploatacji.  

Jedną z zalet urządzenia KELLER Family 25 jest rozbudowana gwarancja: 10 lat na zewnętrzną  obudowę, 5 lat na butlę ze złożem, 4 lata na głowicę 

Viteco KZW 

 • Zmiękcza wodę użytkową  
 • Dwa warianty: 20L, 25L 
 • Intuicyjny duży panel z wyświetlaczem  
 • Zastosowanie żywicy jonowymiennej oraz solanki 
 • Idealne rozwiązanie dla wieloosobowych rodzin  

Standardowe, bezawaryjne urządzenie, które niweluje powstawanie osadów na baterii, zwiększa  żywotność kotłów a nawet jakość prania!  

USTM Lotus 

 • Zmiękcza wodę pitną i użytkową  
 • Kompaktowe rozmiary i nowoczesny design  
 • Technologia regeneracji złoża up-flow  
 • Niskie zużycie energii  
 • Inteligentne systemy automatyzacji pracy urządzenia  

Zmiękczacz do wody USTM LOTUS to kompaktowe urządzenie idealne do gadżeciarzy, kochających  nowinki technicznie. Mały rozmiar urządzenia skrywa innowacyjne rozwiązania i technologie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel