Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stacje uzdatniania wody do domu i mieszkania - Poznaj nasze TOP

2023-08-11
Stacje uzdatniania wody do domu i mieszkania - Poznaj nasze TOPStacje uzdatniania wody poprawiają jakość wody, która trafia do kranów i urządzeń AGD w naszym domu lub mieszkaniu. Kamień, który pojawia się w czajnikach, czy chociażby pralce znacznie obniża żywotność sprzętu z którego korzystamy. Ogranicza on także przepływ wody, pogarszając komfort codziennej egzystencji. Z pomocą przychodzą zmiękczacze wody i stacje uzdatniania, które poprawiają skład wody w naszych gospodarstwach domowych. W tym artykule poznasz naszego rekomendacje, które pomogą ci z dokonaniem właściwego zakupu.

Stacja uzdatniania wody do domu – po co?

Przed inwestycją w stację uzdatniania wody należy dokonać analizy składu wody. Informacje na ten temat można uzyskać zazwyczaj na stronie internetowej wodociągów właściwych dla naszego miejsca zamieszkania. W innym razie, analizy wody z własnego ujęcia powinniśmy dokonać samemu lub zlecić taką usługę specjaliście. Największą bolączką polskiej wody z sieci jest jej twardość, która przyczynia się do powstawania uciążliwego osadu. To jeden z czynników dla którego coraz więcej osób decyduje się na uzdatnianie wody poprzez odpowiednia filtrację. Stacje uzdatniania zalecane są także osobom z nadwrażliwą skórą, czy też każdemu kto troszczy się o swoje urządzenia AGD – w szczególności pralkę i zmywarkę.

Stacje uzdatniania wody do domu – rodzaje

Na rynku dostępne są różne typy urządzeń, których zadaniem jest poprawa składu wody. Najpopularniejsze z nich to stacje uzdatniania wody, zmiękczacze wody, filtry oraz różnego rodzaju magnetyzery i odmulacze. W tym artykule pod lupę bierzemy stacje uzdatniania wody do domu, gdzie należy wyróżnić:
 • Stacje uzdatniania wody z lampą UV,
 • Stacje uzdatniania wody z filtrem węglowym,
 • Stacje uzdatniania wody z jonizatorem,
 • Stacje wielofunkcyjne.

Jakie stacje uzdatniania wody do domu będą najlepsze w twoim przypadku? Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Zmiękczacze wody poza filtracją oferują także zmianę składu wody, np. poprzez dodanie pewnych minerałów. W przypadku wody do celów pitnych zalecana jest stacja z jonizatorem. Duże znaczenie dla codziennej eksploatacji stacji uzdatniania mają także akcesoria do uzdatniania wody, takie jak sól.

Polecani producenci stacji uzdatniania wody w domu

Nim przejdziemy do naszego top stacji uzdatniania wody, warto pochylić się także nad kwestią rekomendowanych producentów. Odpowiedni wybór marki urządzenia może cię uchronić przed nieprzyjemnościami z serwisem gwarancyjnym, wadliwością urządzeń, czy niską dostępnością części zamiennych potrzebnych do potencjalnych napraw. Bazując na naszym doświadczeniu, możemy polecić stacje uzdatniania wody do domu wyprodukowane przez: Viteco, USTM, Keller oraz BWT. Viteco to marka premium należąca do polskiej Grupy Instal-Konsorcjum, która słynie z ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. USTM to polski producent na naszej liście, który bazuje na własnych innowacjach i patentach. Marka Keller to polski lider rozwiązań geotechnicznych, który produkuje również własne korpusy narurowe i wkłady. Marka BWT jest z kolei marką własną austriackiego przedsiębiorstwa, które zagadnieniami filtracji wody zajmuje się już od pierwszej połowy XIX wieku.

TOP Stacje uzdatniania wody do domu i mieszkania

Dochodzimy do finału naszych rozważań. Chcemy zaznaczyć, że prezentowane rekomendacje bazują na naszych subiektywnych doświadczeniach oraz opiniach naszych klientów Jak prezentują się najlepsze stacje uzdatniania wody do domu i mieszkania?

KELLER Family line 25

 • Zmiękcza wodę pitną oraz użytkową
 • Dwa warianty wydajności szczytowej: 1,7 m3/h, 1,7 m3/h
 • Prosta obsługa, wykorzystująca wbudowany mikrokomputer
 • Kilka systemów antyprzelewowych
 • Niskie koszty eksploatacji.

Jedną z zalet urządzenia KELLER Family 25 jest rozbudowana gwarancja: 10 lat na zewnętrzną obudowę, 5 lat na butlę ze złożem, 4 lata na głowicę

Viteco KZW

 • Zmiękcza wodę użytkową
 • Dwa warianty: 20L, 25L
 • Intuicyjny duży panel z wyświetlaczem
 • Zastosowanie żywicy jonowymiennej oraz solanki
 • Idealne rozwiązanie dla wieloosobowych rodzin

Standardowe, bezawaryjne urządzenie, które niweluje powstawanie osadów na baterii, zwiększa żywotność kotłów a nawet jakość prania!

USTM Lotus

 • Zmiękcza wodę pitną i użytkową
 • Kompaktowe rozmiary i nowoczesny design
 • Technologia regeneracji złoża up-flow
 • Niskie zużycie energii
 • Inteligentne systemy automatyzacji pracy urządzenia

Zmiękczacz do wody USTM LOTUS to kompaktowe urządzenie idealne do gadżeciarzy, kochających nowinki technicznie. Mały rozmiar urządzenia skrywa innowacyjne rozwiązania i technologie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Niestety zakupiony towar nie spełnia oczekiwań i nie można go zwrócić
2024-05-13
Wszystko ok. Szybko i sprawnie
pixel