Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rura do ogrzewania podłogowego Kan Therm Blue Floor - Poznaj  naszą opinie

2023-08-11
Rura do ogrzewania podłogowego Kan Therm Blue Floor - Poznaj  naszą opinieMogłoby się wydawać, że w zakresie ogrzewania podłogowego udało się osiągnąć optymalny poziom rozwoju technologicznego. Pierwsze prowizoryczne rozwiązania tego typu powstały już w starożytnej Grecji i były rozwijane przez wieki do formy, którą znamy dzisiaj. Współcześni inżynierowie nie spoczęli jednak na laurach i cały czas poszukują innowacyjnych rozwiązań, które poprawią wydajność, wytrzymałość i energooszczędność podłogówki. Jedną z najnowszych innowacji w tym zakresie stanowi rura do ogrzewania podłogowego Kan Therm Blue Floor.

Ogrzewanie podłogowe – jak to działa?

Ogrzewanie podłogowe to system rur zamontowanych na podkładzie betonowym lub stropie oddzielającym poszczególne kondygnacje budynku. Oczywiście całość wymaga zastosowania odpowiedniej izolacji, kleju oraz dedykowanego wykończenia podłogi. Jednak kluczową rolę, z punktu widzenia ogrzewania, pełnią rury grzewcze. Układa się je w spiralę, bądź meandry by zapewnić równomierne rozłożenie ciepła w pomieszczeniu. Rura do ogrzewania podłogowego musi cechować się wytrzymałością, szczelnością, elastycznością oraz optymalnym przewodnictwem ciepła. Rury grzewcze Kan Therm Blue Floor nie mają w tym aspekcie godnych przeciwników i uznaje się je za prawdziwą rewolucję w instalacjach ogrzewania podłogowego.

Poznajcie Kan Therm Blue Floor

Rury grzewcze z serii Blue Floor zostały wykonane z najwyżej jakości polietylenu. Jest to tworzywo sztuczne wykorzystywane między innymi do produkcji nart, żagli czy wytrzymałych żyłek wędkarskich. Zastosowany wariant Dowlex 2388 jest wersją o podwyższonej odporności na wysokie temperatury, spełniającą normę DIN 16833. Jest on szczególnie ceniony przez instalatorów ze względu na niesamowitą elastyczność, która ułatwia układanie nawet przy niskich temperaturach. Rury Kan Therm Blue Floor składają się aż z pięciu warstw. Warstwa wewnętrzna to wspominany polietylen PE RT, natomiast warstwę zewnętrzną stanowi specjalna bariera antydyfuzyjna (EVOH). Wszystkie warstwy są ze sobą trwale scalone już na etapie produkcji. Kan Therm Blue Floor jest sprzedawana w zwojach o długości 600 metrów lub 200 metrów, co znacznie ułatwia docięcie poszczególnych segmentów do swoich potrzeb.

Rura do ogrzewania Kan Therm Blue Floor – specyfikacja techniczna

 • Materiał: polietylen (Dowlex 2388)
 • Powłoka ochronna EVOH w 100% blokująca przenikanie tlenu
 • 5 warstw
 • Klasa 4/6 barów
 • Trwałość termiczna: 70°C
 • Polska Norma: PN-EN ISO 21003-2:2009+A1:2011
 • Ø16mm
 • Klasa 4 (ISO 10508)
 • Rozszerzalność cieplna: 0,18 mm/mxK
 • Przewodnictwo cieplne: 0,41 W/mxK

Czym Kan Therm Blue Floor różni się od tradycyjnych rur?

Rury Blue Floor PE-RT wyznaczyły nowe standardy wśród rur grzewczych. Są one bardziej plastyczne, wytrzymalsze i łatwiejsze w układaniu od popularnych rozwiązań takich jak PEX. Dzięki temu układanie pętli grzewczych jest szybkie i sprawne. Wysoka elastyczność w połączeniu z pamięcią kształtu zabezpiecza powstałą instalację przed przewężeniami i całkowitym zaślepieniem na skutek działania miejscowego obciążenia. Rury Blue Floor PE-RT mogą być wykorzystywane do transportu ciepła przez beton i stal, podczas gdy rury PEX ograniczone są do miedzy i aluminium. Montując ogrzewanie podłogowe przy użyciu produktów KAN możesz być spokojny o jakość ich wykonania. To marka uznana w całej Europie!

Rura Kan Therm Blue Floor – zalety

 • Najwyższa jakość wykonania
 • Pięciowarstwowa konstrukcja
 • Prostota montażu
 • Sprawdzona marka polecana przez specjalistów
 • Dobre warunki gwarancyjne
 • Liczne certyfikaty i normy, potwierdzające jakość
 • Dobra dostępność
 • Polski producent

Rury Blue Floor – nasza opinia

Nasza opinia jest zgodna z opiniami, które można odnaleźć w Internecie. Rura Kan Therm Blue Floor to produkt najwyższej jakości, który łączy w sobie prostotę montażu z wyjątkową wytrzymałością. Tutaj nie ma mowy o kompromisach. Producent zdecydował się na stworzenie rur z aż 5 warstw, jednocześnie blokując zjawisko przenikania tlenu. Jeżeli interesuje cię podłogówka najwyższej jakości wówczas ciężko o lepszy wybór niż Kan Therm Blue Floor.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Bardzo szybka przesyłka, a towar zgodny z ofertą. Polecam
2024-05-13
Profesjonalnie, szybko zrealizowany zakup węża do podlewania ogrodu. Produkt świetny spenia moje oczekiwania.
pixel