Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking TOP 10 pomp ciepła w 2023 roku - poznaj nasze bestsellery!

2023-08-11
Popularność pomp ciepła w Polsce rośnie z każdym kolejnym rokiem. Coraz więcej osób przekonuje się do ekologicznych systemów, które obniżają wysokość comiesięcznych rachunków i pozwalają osiągnąć niezależność energetyczną. Jakie pompy ciepła okazały się najlepsze w 2023 roku? Czy jakość idzie w parze z ceną? Oto nasze TOP 10 pomp ciepła w 2023 roku.

Atlantic Loria Ai Duo 6 kW – split  

Pompa Atlantic Loria w wersji split to stosunkowo tani pakiet, którego największymi zaletami są atrakcyjna cena ona wbudowany zbiornik dla ciepłej wody użytkowej. Moc sprężarki można  regulować, podobnie jak moduł zewnętrzny. Na uwagę zasługują również usługi serwisowe, które  realizują naprawy w czasie 48 godzin od zgłoszenia usterki. 

York YKF 14 kW – monoblok  

Pompy ciepła York są produkowane przez firmę Johnson Controls, której historia sięga wynalezieniu  elektrycznego termostatu pokojowego w 1885 roku. Zintegrowany system YKF odpowiada za  wielofunkcyjność urządzenia – od ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, po przygotowywanie ciepłej  wody użytkowej. Pompa York YKF najlepiej sprawdzi się w systemie składającym się z innych  podzespołów tego producenta. 

Saunier Duval GeniaAir 6,7kW – split  

System GeniaAir Split dzieli się na dwie jednostki, które charakteryzują się niską emisją dźwięku.  Pompa ciepła francuskiej produkcji pozwala na pracę w zakresie temperatur od -20°C do 40°C, więc  idealnie sprawdzi się w polskich warunkach. Centrala grzewcza GeniaSet Split może zastąpić  kotłownie, co prowadzi do dużych oszczędności już na etapie budowy. 

Vaillant aroTHERM plus 4,9 kW – monoblok  

Marka Vaillant cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Niska moc urządzenia Vaillant  aroTHERM plus sprawia, że zazwyczaj jest wykorzystywana pomocniczo, jako uzupełnienie innego  źródła ciepła. Sprawdzi się również w domkach letniskowych i biurach o ograniczonej powierzchni. 

Panasonic Aquarea T-CAP 12kW – monoblok 

Jedna z popularniejszych jednostek na rynku. Sprawdzona marka, wszechstronne zastosowanie,  ekologiczny czynnik R410a oraz dobry zakres temperatury pracy sprawiły, że bardzo dużo osób  zaufało rozwiązaniom marki Panasonic. Duża zaleta wariantu monoblok to to brak konieczności  tworzenia przyłącza chłodniczego. 

Kaisai Arctic 12kW – split  

Seria Arctic podbiła serca klientów za sprawą kompaktowej konstrukcji, szerokiego spektrum  temperatury pracy i masy innowacyjnych rozwiązań. Pompa wykorzystuje czynnik chłodniczy R32,  który nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Dzięki zastosowanej izolacji udało się uzyskać  optymalne wytłumienie pracy pompy. 

Panasonic Aquarea High Performance 12kW – split  

Najwyżej oceniana pompa ciepła typu split w naszym zestawieniu została stworzona z myślą o  nowoczesnych instalacjach i budynkach energooszczędnych. Pompa Panasonic Aquarea High  Performance oferuje wysoką wydajność, przy minimalnym poziomie emisji CO2. Urządzenie posiada 

specjalne oprogramowanie dostosowane do domów energooszczędnych i bardzo intuicyjny interfejs  sterowania. 

LG Therma V R32 9 kW – monoblok  

Pompa ciepła marki LG Therma V to kompletna jednostka, która jest blisko 4 razy bardziej wydajna  niż tradycyjny kocioł. Urządzenie można wykorzystać do celów ogrzewania, chłodzenia, jak i zasilania  ciepłej wody użytkowej. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj sprężarka R1, dzięki której LG Therma V  R32 wyznaczyła nowe standardy wydajności.

Kaisai R290 9 kW (KHX) – monoblok  

Najwyższa klasa energetyczna, cicha praca, zastosowanie ekologiczne czynnika chłodniczego R290 i unikalny design to zaledwie kilka zalet tej pompy ciepła. Użytkownicy doceniają ją również za bardzo  cichą kulturę pracy i nowoczesne systemy, takie jak odraszanie wymiennika. Pompa ciepła Kaisai  R290 sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i biurze. 

Kaisai Arctic 16 kW – monoblok  

Niezaprzeczalny lider naszego zestawienia to jednostka monoblok, która łączy w sobie wysoką jakość  z wielofunkcyjnością. Pompa ciepła Kaisai Arctic 16kW została zaprojektowana w taki sposób, by  sprostać wymogom najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie świetnie radzi sobie z niską  temperaturą zewnętrzną, działając w zakresie od -25do nawet 43℃. Pompa ciepła Kaisai Arctic  posiada 6 trybów pracy, stosuje ekologiczny czynnik chłodzący R32 i uzyskała certyfikat KEYMARK,  który potwierdza zgodność z rygorystycznymi normami europejskimi.

[ux_products type=""row"" cat=""226"" products=""20"" orderby=""sales"" out_of_stock=""exclude""] "
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel