Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotły elektryczne Bosch Tronic Heat - Łatwa instalacja oraz niskie koszty inwestycyjne

2023-08-09
Kotły elektryczne Bosch Tronic Heat - Łatwa instalacja oraz niskie koszty inwestycyjne
Tronic Heat 3500 to rodzina kotłów elektrycznych marki Bosch przeznaczonych do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cały typoszereg to siedem modeli o mocach od 4 do 24 kW. Urządzenia mają wbudowane naczynie wzbiorcze oraz pompę obiegową do c.o. Nowoczesny panel sterowania umożliwia niezwkle łatwą obsługę urządzenia a wbudowana automatyka zapewnia jego oszczędną pracę i utrzymanie komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

Podłącz i ogrzewaj i kotłem gazowym Bosch

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to niezwykle łatwy sposób na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Nie wymagają one podłączenia do sieci gazowej. Nie potrzebują komina. Wystarczy podłączenie do sieci elektrycznej. Niewielkie wymiary i innowacyjny design dają dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji. Urządzenia charakteryzują się czystą i cichą pracą. Wbudowane styczniki są praktycznie bezgłośne, a urządzenie w trakcie pracy nie emituje żadnych spalin.

Tronic Heat 3500 Sprawdzi się wszędzie

Tronic Heat 3500 to idealny wybór zarówno do nowych jak i modernizowanych obiektów. Urządzenie może pracować jako samodzielne źródło ciepła pokrywając całkowicie zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Może również współpracować z innym źródłem ciepła np. kotłem stałopalnym lub pompą ciepła. Kocioł elektryczny pełni wtedy funkcję urządzenia zabezpieczającego na wypadek awarii. W przypadku zabezpieczania kotła na paliwa stałe, kocioł elektryczny uruchamia się wtedy, gdy w kotle stałopalnym zostanie zużyte całe paliwo i temperatura zasilania c.o. zaczynie spadać. W takim przypadku urządzenie zapewnia ciągłe utrzymanie komfortu cieplnego do czasu ponownego załadowania kotła stałopalnego. Przy współpracy z pompą ciepła kocioł elektryczny może pełnić funkcję szczytowego źródła ciepła np. w sytuacji kiedy pompa ciepła nie jest dobrana (ze względów ekonomicznych) na skrajne parametry obliczeniowe. Jeżeli moc pompy jest niewystarczająca, kocioł elektryczny odpowiednio dogrzewa wodę.

Inwestycja, która daje oszczędności

Kocioł elektryczny Tronic Heat 3500 to inwestycja, która przynosi wymierne oszczędności. Kupujesz jedynie urządzenie (ewentualnie dodatkowe akcesoria). Nie ponosisz kosztów instalacji komina ani wykonania przyłącza gazowego. Samo urządzenie jest relatywnie tanie, porównując z innymi źródłami ciepła. Dodatkowo, przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną, możesz korzystać z taniego prądu. Zaawansowane sterowanie gwarantuje optymalne zużycie energii.

Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie? Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą w naszym sklepie internetowym instalator24.pl.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Profesjonalnie, szybko zrealizowany zakup węża do podlewania ogrodu. Produkt świetny spenia moje oczekiwania.
2024-05-07
dostarczenie towaru zgodnego z zakupem expres
pixel