Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dwufunkcyjny kocioł gazowy Viessmann - przedstawiamy model 050- W BOKA

2023-08-11

Producenci urządzeń grzewczych prześcigają się w nowych rozwiązaniach technologicznych, chcąc  przyciągnąć uwagę kolejnych klientów. Niektóre modele cieszą się bardzo dużą popularnością,  oferując optymalny stosunek jakości do ceny, potwierdzony tysiącami zakupów i montażów. Do tego  zacnego grona należy kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny Viessmann Vitodens 050-W 25kW  BOKA. Co do zaoferowania ma flagowy model kotła Viessmann? Zapraszamy do naszej recenzji.

Gazowy kocioł kondensacyjny Viessmann – zastosowanie  

Dwufunkcyjne kotły gazowe kondensacyjne marki Viessmann to ekologiczne urządzenia, których  głównym zadaniem jest zasilanie instalacji centralnego ogrzewania oraz jednoczesne podgrzewanie  ciepłej wody użytkowej. Dzięki kondensacji, efektywność takiego kotła jest znacznie wyższa niż w  przypadku kotłów tradycyjnych. Natomiast postawienie na jednostkę dwufunkcyjną pozwala na  oszczędność cennego miejsca i zaspokojenie dwóch życiowych potrzeb za pomocą jednego  urządzenia. Dwufunkcyjne kotły gazowe Viessmann najlepiej sprawdzą się w budynkach  posiadających niewielkie kotłownie. Z powodzeniem można je stosować również w mieszkaniach, np. w łazience, kuchni czy małym pomieszczeniu gospodarczym. Aby zmniejszyć potencjalne straty wody  w oczekiwaniu na wzrost temperatury, kotły dwufunkcyjne powinny znajdować się w niewielkiej  odległości od punktów poboru wody.  

Viessmann Vitodens 050-W 25kW BOKA – najważniejsze cechy 

 • Kocioł gazowy kondensacyjny.  
 • Kocioł dwufunkcyjny.  
 • Urządzenie wiszące.  
 • Zintegrowany przepływowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej.  
 • Kompaktowy rozmiar (300×400×700).  
 • Współpraca z aplikacją mobilną ViCare.  
 • Dopuszczony do stosowania w przypadku odprowadzania spalin z kilku urządzeń przez  pojedynczy komin.  

Recenzja kotła Viessmann Vitodens 050-W BOKA 

Kocioł gazowy dwufunkcyjny Vitodens 050-W przeszedł w 2021 roku ewolucję technologiczną, która  objęła regulator kotłowy oraz zintegrowaną bramkę WiFi. Firma Viessmann zdecydowała się na  odświeżenie swojego flagowego modelu, celem dostosowania go do potrzeb dynamicznie  zmieniającego się rynku urządzeń HVAC. W kotle zastosowano palnik MatriX-Plus ze specjalną  powierzchnią promiennikową ze stali szlachetnej, co czyni go odpornym na oddziaływanie wysokiej  temperatury. Kocioł Viessmann Vitodens 050-W BOKA posiada zintegrowany układ automatycznej  kontroli jakości spalin, który bez ingerencji użytkownika utrzymuje najwyższą sprawność spalania.  

Najwyższy komfort bezobsługowej pracy

Sprawność urządzenia wynosi ok. 97%, co w połączeniu ze zautomatyzowanym, bezobsługowym  trybem pracy zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania. Jeżeli moc urządzenia została odpowiednio dopasowana do naszego zapotrzebowania to ewentualne straty wodne są naprawdę  znikome a samo ogrzewanie odbywa się w sposób wydajny. Na uwagę zasługują również dodatkowe  udogodnienia, umożliwiające sterowanie pracą kotła Viessmann Vitodens 050-W BOKA. Są to przede  wszystkim: 

 • Możliwość zdalnego sterowania przy użyciu aplikacji mobilnej,  
 • Możliwość integracji bezprzewodowego termostatu celem regulacji temperatury w  konkretnych pomieszczeniach,  
 • Intuicyjna obsługa przez wyświetlacz LED z dotykowymi przyciskami,  
 • Zintegrowana bramka sieci Wifi.  

Kocioł Viessmann 050-W BOKA – zalety  

Największe zalety kotła kondensacyjnego Viessmann Vitodens 050-W BOKA to:  

 • Wysoka efektywność urządzenia,  
 • Stosunkowo niska emisja spalin,  
 • Prosta, intuicyjna obsługa,  
 • Kompaktowa budowa gwarantująca oszczędność miejsca,  
 • Świetny stosunek jakości do ceny,  
 • Bardzo dobra trwałość, nastawiona na wieloletnią pracę bez awarii.  

Kocioł kondensacyjny Viessmann Vitodens 050-W BOKA został stworzony z myślą o konkretnym  zapotrzebowaniu rynkowym. To ciche, kompaktowe i estetycznie wyglądające urządzenie, które z  powodzeniem można wkomponować w meble kuchenne, jak i łazienkowe. Polecamy je szczególnie  do montażu w mieszkaniach, chociaż sprawdzi się również w domach jednorodzinnych z  odpowiednio zaplanowanymi punktami poboru wody! Dwufunkcyjny kocioł gazowy Viessmann 050-W B0KA to gwarancja dobrej jakości w niskiej cenie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

pixel