Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy opłaca się ogrzewać kotłem elektrycznym Bosch Tronic?

2023-08-11
Czy opłaca się ogrzewać kotłem elektrycznym Bosch Tronic?Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego na 2022 roku, około 12% budynków w Polsce jest ogrzewanych elektrycznie. Do liczby tej można dołączyć również 3% należące do kolektorów słonecznych, co daje nam łącznie 15%. Jeszcze w 2018 roku, zgodnie z danymi GUS, było to zaledwie 5,1%. To proste porównanie i rosnąca popularność ogrzewania na prąd jest idealnym wstępem do rozważań nad opłacalnością ogrzewania kotłem elektrycznym Bosch Tronic. W stronę elektryfikacji zmierza cała gospodarka – od samochodów, przez firmy, na źródłach ciepła kończąc.

Kotły elektryczne Bosch Tronic – słowami wstępu

Firma Bosch słusznie może kojarzyć się z wieloma dziedzinami gospodarki – od motoryzacji, przez przemysł, aż po elektronarzędzia. W 2015 roku stała się ona wyłącznym udziałowcem spółki BSH, przejmując w pełni niemiecki koncern Siemens. Tym samym uzyskała prawa do wykorzystania technologii Siemens do swoich potrzeb. Seria kotłów elektrycznych Bosch Tronic jest wyrazem rozwoju technologii i połączonych sił niemieckich gigantów. Założenia były proste: stworzyć wydajne, estetyczne i funkcjonalne urządzenie grzewcze bazujące na energii elektrycznej. Czy to się udało? Popularność podgrzewaczy i kotłów Bosch Tronic mówi sama za siebie.

Szeroka gama kotłów Bosch Tronic

Przy wyborze kotła, podgrzewacza, czy jakiegokolwiek elementu instalacji grzewczej zależy nam na odpowiednim dopasowaniu rozwiązań do swoich potrzeb. Poszczególne budynki, instalacje i przyłącza różnią się od siebie. Odmienne bywają także nasze oczekiwania. Jedni zwracają uwagę na oszczędność, innym zależy na komforcie, a są również tacy, którzy chcieliby mieć wszystko w jednym. Kotły elektryczne Bosch Tronic zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom każdej osoby. Estetyczny i minimalistyczny wygląd sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu – nie musi to być wcale kotłownia. Szczególnie, że kotły elektryczne nie potrzebują komina. Do dyspozycji są wersje 1 fazowe oraz 3 fazowe, które mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi. Mało? Kotły elektryczne Bosch Tronic mogą być głównym źródłem ciepła, mogą współpracować z ogrzewaniem podłogowym, jak i uzupełniać pracę pompy ciepła czy innego pieca. Wciąż mało? Urządzenia można łączyć ze sobą w kaskady przy użyciu modułu KASK. Natomiast efektywność kotłów z serii Tronic oscyluje na poziomie 97,5-98%.

Kocioł elektryczny Bosch Tronic – czy to się opłaca?

Przeciwnicy kotłów elektrycznych bardzo często powielają mit, że są to urządzenia drogie w eksploatacji i zakupie. Spójrzmy jednak na fakty. Kotły elektryczne Bosch Tronic nie potrzebują podłączenia do sieci gazowej, nie wymagają także budowy komina. Czysta oszczędność czasu i pieniędzy. Samo urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i można je powiesić w dowolnym pomieszczeniu. Zaawansowane ustawienia sterowania pozwalają na dostosowanie urządzenia do naszych potrzeb, bądź do maksymalnego obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Urządzenie może być sterowane według temperatury zewnętrznej, jak i utrzymywać komfort cieplny niezależnie od niej. Odpowiednio ustawione kotły elektryczne Bosch Tronic to oszczędność na ogrzewaniu rzędu 30%. W połączeniu z fotowoltaiką, bądź innym źródłem ciepła ten wynik może być jeszcze lepszy.

Kocioł elektryczny Bosch Tronic – zalety

  • Wysoka funkcjonalność – kilka wariantów mocowych w jednym urządzeniu.
  • Wydajność – bliska perfekcji.
  • Prosty w codziennym użytkowaniu.
  • Korzystny rachunek ekonomiczny – to po prostu się opłaca!
  • Czysty, klasyczny design nie prowadzi do negatywnych wrażeń estetycznych.
  • Bezpieczeństwo – urządzenia z serii Tronic posiadają zabezpieczenia przed zablokowaniem, przemarzaniem i przeciążeniem.
  • Ekologia – prąd nie emituje spalin.

Masz jeszcze wątpliwości? Kotły elektryczne to przyszłość, którą możesz mieć już dzisiaj. Szerokie spektrum zastosowań i możliwości, niskie koszty montażowe i eksploatacyjne. Na rynku dostępne są zarówno kotły Tronic o mocy 4 kW, jak i 24 kW, więc na pewno znajdziesz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Koszty użytkowania kotła elektrycznego Bosch możesz obniżyć stosując panele fotowoltaiczne.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 230 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Bardzo szybko otrzymałam przesyłkę
2024-05-22
Szybka wysyłka produkt zgodny z opisem
pixel