Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy opłaca się ogrzewać kotłem elektrycznym Bosch Tronic?

2023-08-11

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego na 2022 roku, około 12% budynków w  Polsce jest ogrzewanych elektrycznie. Do liczby tej można dołączyć również 3% należące do  kolektorów słonecznych, co daje nam łącznie 15%. Jeszcze w 2018 roku, zgodnie z danymi GUS, było  to zaledwie 5,1%. To proste porównanie i rosnąca popularność ogrzewania na prąd jest idealnym  wstępem do rozważań nad opłacalnością ogrzewania kotłem elektrycznym Bosch Tronic. W stronę  elektryfikacji zmierza cała gospodarka – od samochodów, przez firmy, na źródłach ciepła kończąc.

Kotły elektryczne Bosch Tronic – słowami wstępu 

Firma Bosch słusznie może kojarzyć się z wieloma dziedzinami gospodarki – od motoryzacji, przez  przemysł, aż po elektronarzędzia. W 2015 roku stała się ona wyłącznym udziałowcem spółki BSH,  przejmując w pełni niemiecki koncern Siemens. Tym samym uzyskała prawa do wykorzystania  technologii Siemens do swoich potrzeb. Seria kotłów elektrycznych Bosch Tronic jest wyrazem  rozwoju technologii i połączonych sił niemieckich gigantów. Założenia były proste: stworzyć  wydajne, estetyczne i funkcjonalne urządzenie grzewcze bazujące na energii elektrycznej. Czy to się  udało? Popularność podgrzewaczy i kotłów Bosch Tronic mówi sama za siebie.  

Szeroka gama kotłów Bosch Tronic

Przy wyborze kotła, podgrzewacza, czy jakiegokolwiek elementu instalacji grzewczej zależy nam na  odpowiednim dopasowaniu rozwiązań do swoich potrzeb. Poszczególne budynki, instalacje i  przyłącza różnią się od siebie. Odmienne bywają także nasze oczekiwania. Jedni zwracają uwagę na  oszczędność, innym zależy na komforcie, a są również tacy, którzy chcieliby mieć wszystko w jednym.  Kotły elektryczne Bosch Tronic zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom  każdej osoby. Estetyczny i minimalistyczny wygląd sprawdzi się praktycznie w każdym  pomieszczeniu – nie musi to być wcale kotłownia. Szczególnie, że kotły elektryczne nie potrzebują  komina. Do dyspozycji są wersje 1 fazowe oraz 3 fazowe, które mogą współpracować z panelami  fotowoltaicznymi. Mało? Kotły elektryczne Bosch Tronic mogą być głównym źródłem ciepła, mogą  współpracować z ogrzewaniem podłogowym, jak i uzupełniać pracę pompy ciepła czy innego pieca.  Wciąż mało? Urządzenia można łączyć ze sobą w kaskady przy użyciu modułu KASK. Natomiast  efektywność kotłów z serii Tronic oscyluje na poziomie 97,5-98%.  

Kocioł elektryczny Bosch Tronic – czy to się opłaca?

Przeciwnicy kotłów elektrycznych bardzo często powielają mit, że są to urządzenia drogie w  eksploatacji i zakupie. Spójrzmy jednak na fakty. Kotły elektryczne Bosch Tronic nie potrzebują  podłączenia do sieci gazowej, nie wymagają także budowy komina. Czysta oszczędność czasu i  pieniędzy. Samo urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i można je powiesić w dowolnym  pomieszczeniu. Zaawansowane ustawienia sterowania pozwalają na dostosowanie urządzenia do  naszych potrzeb, bądź do maksymalnego obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Urządzenie może być  sterowane według temperatury zewnętrznej, jak i utrzymywać komfort cieplny niezależnie od niej.  Odpowiednio ustawione kotły elektryczne Bosch Tronic to oszczędność na ogrzewaniu rzędu 30%. W połączeniu z fotowoltaiką, bądź innym źródłem ciepła ten wynik może być jeszcze lepszy.  

Kocioł elektryczny Bosch Tronic – zalety

  • Wysoka funkcjonalność – kilka wariantów mocowych w jednym urządzeniu. Wydajność – bliska perfekcji.  
  • Prosty w codziennym użytkowaniu.  
  • Korzystny rachunek ekonomiczny – to po prostu się opłaca! 
  • Czysty, klasyczny design nie prowadzi do negatywnych wrażeń estetycznych.  Bezpieczeństwo – urządzenia z serii Tronic posiadają zabezpieczenia przed zablokowaniem,  przemarzaniem i przeciążeniem.  
  • Ekologia – prąd nie emituje spalin.  

Masz jeszcze wątpliwości? Kotły elektryczne to przyszłość, którą możesz mieć już dzisiaj.  Szerokie spektrum zastosowań i możliwości, niskie koszty montażowe i eksploatacyjne. Na rynku  dostępne są zarówno kotły Tronic o mocy 4 kW, jak i 24 kW, więc na pewno znajdziesz  rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Koszty użytkowania kotła elektrycznego Bosch  możesz obniżyć stosując panele fotowoltaiczne.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel