Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bestsellerowa pompa ciepła Kaisai Monoblok Arctic – recenzja

2023-08-11
Bestsellerowa pompa ciepła Kaisai Monoblok Arctic – recenzjaPompa ciepła Kaisai Arctic w wersji monoblok to jeden z najpopularniejszych modeli pomp w Polsce. Jakie cechy urządzenia sprawiły, że stało się bestsellerem? Co wyróżnia model Arctic na tle konkurencyjnych marek? Zapraszamy do recenzji w której poznasz naszą opinie na temat pompy ciepła Kaisai Monoblok Arctic!

Słowami wstępu, czyli renoma firmy Kaisai

Renoma i rozpoznawalność marki Kaisai nie powinna budzić niczyich wątpliwości. Nazwa jest powszechnie kojarzona nawet przez osoby, które nie mają żadnego związku z branżą budowlaną, grzewczą, bądź instalacyjną. Marka Kaisai to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych marek w branży HVACR, czego zasługą są głównie różnego rodzaju klimatyzatory. Z czasem gama produktów Kaisai została rozbudowana także o urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła. W Polsce znajduje się około 300 autoryzowanych instalatorów urządzeń Kaisai, będących realną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. W polskich domach i firmach pracuje aktualnie ponad 500 tysięcy urządzeń pod marką własną polskiej Grupy Klima-Therm, w tym omawiany Kaisai Monoblok Arctic.

Monoblok Kaisai Arctic – najważniejsze cechy

 • Duży zakres wariantów mocowych: 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW, 16, 22, 30 kW.
 • Optymalny poziom izolacji akustycznej, zapewniający cichą pracę urządzenia.
 • Możliwość pracy w dużym zakresie temperatury zewnętrznej
 • Duży nacisk na ekologię – klasa energetyczna, sprawność.
 • Gwarancja producenta: 3 lata.
 • Prosty montaż pompy ciepła oraz ułatwiony późniejszy serwis.

Czy warto kupić pompę ciepła Kaisai Arctic?

Powietrzna pompa ciepła Kaisai Arctic Monoblokto bestsellerowa już linia produktów, będąca kolejnym etapem ewolucji urządzeń marki Kaisai. Producent wsłuchując się w potrzeby i opinie swoich klientów, dokonał kilku istotnych modyfikacji przy tworzeniu modelu Arctic. Przede wszystkim rozszerzył gamę wariantów mocowych, by łatwiej było dopasować odpowiednie urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Poprzednie pompy ciepła Kaisai posiadały łatkę ,,głośnych urządzeń” dlatego w jednostce Arctic postawiono na optymalne wygłuszenie pracy pompy. Pompa ciepła Kaisai Monoblok Arctic posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak moduł WiFi, tryb ECO, gniazdo USB. Rozwiązania te działają poprawnie ale nie idealnie, co należy wziąć pod uwagę przed ewentualnym zakupem. Urządzenie oferuje świetny stosunek jakości do ceny, zaskakuje dużą wydajnością, jednak nieco gorzej radzi sobie w zakresie intuicyjnej konfiguracji.

Kaisai Arctic Monoblok – wady i zalety

Ile osób, tyle opinii i indywidualnych oczekiwań. Nie można jednak ukryć, że nie ma urządzeń idealnych. Co wyróżnia Kaisai Monoblock Arctic? Jakie są plusy i minusy tego urządzenia? Plusy skupiają się głównie na dobrej wydajności pompy i zastosowanych ekologicznych rozwiązaniach. Wśród minusów najczęściej wymienia się nieczytelny interfejs sterowania pracą urządzenia, co dość często spotyka powietrzne pompy ciepła

Kaisai Monoblok Arctic – plusy

 • + Niska cena
 • + Polska marka.
 • + Certyfikat KeyMark.
 • + Ekologiczny czynnik R32.
 • + Wysoka wydajność.
 • + Wysoka klasa energetyczna.
 • + Obsługa 2 obiegów grzewczych w standardzie.
 • Monoblok Kaisai Arctic – minusy

 • - Problemy z rozłączaniem połączenia WiFi.
 • - Nieintuicyjny sterownik pompy ciepła monoblok.
 • - Dość głośna praca sprężarki przy niskich temperaturach.
 • - Różne doświadczenia z autoryzowanymi serwisantami, co nie jest bezpośrednio związane z samym urządzeniem.
 • Kaisai Arctic Monoblok – opinie

  Na decyzje zakupowe Polaków wpływ mają przede wszystkim cena oraz opinie dotyczące danego produktu. Bardzo często jest to hybryda oby dwóch czynników, czyli opinie sprowadzające się do oceny ceny urządzenia. Zawsze znajdą się osoby dla których urządzenia, takie jak Kaisai Monoblok Arctic, będą za drogie. Na potrzeby recenzji zebraliśmy opinie od realnych posiadaczy pomp ciepła Kaisai, wśród których dominują odczucia zadowolenia. Najczęściej wymieniane zalety urządzenia to niska cena, wysoka wydajność oraz bardzo sprawna obsługa instalacyjna i gwarancyjna. Można pokusić się o stwierdzenie, że Kaisai Monoblok Arctic to pompa ciepła stworzona z myślą o oczekiwaniach polskich konsumentów. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny to opinia, która pojawia się najczęściej wśród właścicieli tego modelu.

  Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

  Polecane

  Pompa ciepła monoblok Arctic 8 kW Kaisai KHC-08RY3

  Pompa ciepła monoblok Arctic 8 kW Kaisai KHC-08RY3

  Cena regularna: 23 150,00 zł brutto16 145,34 zł brutto
  Pompa ciepła monoblok Arctic 12 kW Kaisai KHC-12RY3

  Pompa ciepła monoblok Arctic 12 kW Kaisai KHC-12RY3

  Cena regularna: 33 500,00 zł brutto22 218,38 zł brutto
  Zaufane Opinie IdoSell
  4.71 / 5.00 181 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-18
  Super środek, szybka dostawa
  2024-04-04
  Wszystko szybko i sprawnie. Polecam
  pixel