Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-08-09

Montaż klimatyzacji w Łodzi - jaką firmę wybrać?

W upalne dni poszukujemy możliwości chociaż delikatnego schłodzenia swojego ciała. Każdy skrawek cienia jest na wagę złota, a funkcjonowanie przy wysokich temperaturach staje się bardzo uciążliwe. Właśnie w takich momentach najbardziej doceniamy postęp technologiczny, który przyniósł nam klimatyzatory. Można je znaleźć w domach, sklepach, czy mieszkaniach w bloku. Nawet samochody wyposażone w układ klimatyzacji stały się aktualnie standardem. Jeżeli interesuje Cię montaż klimatyzacji w Łodzi to z tego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze firmy montażowej.

Profesjonalny montaż klimatyzacji w Łodzi – czym się kierować?

Oto zbiór najważniejszych wskazówek jakimi powinieneś się kierować przy wyborze fachowców do montażu klimatyzacji. Dobry wybór to gwarancja satysfakcji i bezawaryjności instalacji.

 • Długość funkcjonowania na rynku
 • Jednym z istotnych czynników jest doświadczenie specjalistów. Jeżeli firma długo utrzymuje swoją pozycję na rynku lokalnym to potwierdza, że od lat potrafi sprostać oczekiwaniom klientów.

 • Opinia znajomych
 • Popularna poczta pantoflowa ma zastosowanie praktycznie w każdej sferze życia. Natomiast sama klimatyzacja jest na tyle powszechnym systemem, że z pewnością możesz poradzić się w tej sprawie swoich przyjaciół i bliskich. Unikaj jednak koneksji rodzinnych – lepszy niezależny fachowiec z polecenia, niż szwagier.

 • Cena usługi
 • Badania pokazują, że cena jest dla Polaków najbardziej istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję zakupowe. Bądź jednak czujny! Podejrzanie niska cena montażu klimatyzacji w Łodzi może w rzeczywistości oznaczać dodatkowe, ukryte koszty. Dlatego czytaj uważnie umowy i zapytaj o cenę usługi przed jej wykonaniem.

 • Marka urządzenia
 • Jeżeli interesuje Cię urządzenie konkretnej marki, wówczas warto zdecydować się na współpracę z fachowcami specjalizującymi się właśnie w urządzeniach tego typu. Jeżeli nie zdecydowałeś się jeszcze na zakup konkretnego urządzenia, wówczas warto poradzić się u montażystów i serwisantów. Oni z własnego doświadczenia najlepiej wiedzą, które urządzenia psują się najrzadziej.

 • Gwarancja

Pamiętaj, że gwarancja na montaż klimatyzacji w Łodzi to dodatkowe zabezpieczenie i potwierdzenie jakości świadczonych usług. Zapewnia także dodatkowy spokój ducha na który zasługujesz.

Jaką markę klimatyzatora wybrać?

Wśród najpopularniejszych producentów klimatyzatorów należy wymienić firmy Kaisai, Bosch, Hyundai, LG oraz Viessmann. Praktycznie każda z nich posiada swoich zwolenników i krytyków. Prawda jest taka, że nie można wskazać jednego faworyta. Każdy producent posiada kilkadziesiąt różnych modeli. Jedni preferują klimatyzatory ścienne, podczas gdy innym zależy na urządzeniach przenośnych. Zamiast na konkretnej marce skup się na konkretnych parametrach klimatyzatora, takich jak:

 • Energooszczędność urządzenia,
 • Filtry powietrza,
 • Dodatkowa jonizacja oczyszczająca powietrze z bakterii,
 • Opłacalność chłodzenia i grzania,
 • Głośność urządzenia ma realny wpływ na komfort użytkowania,
 • Zastosowane technologie, np. czujnik ruchu, aplikacja mobilna, czujnik jakości powietrza.

Montaż klimatyzacji samemu – czy to bezpieczne?

Idealną odpowiedzią na to pytanie powinna być sprawdzona, myśl ludowa: chytry dwa razy traci. Osoby, które decydują się na samodzielny montaż klimatyzatora kierują się zazwyczaj chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Niestety w ostatecznym rozrachunku narażają się na dodatkowe koszty wynikające z potencjalnych awarii i nieszczelności układu. Kupując klimatyzator nie otrzymujemy kompletu narzędzi i elementów potrzebnych do jego właściwego montażu. Dlatego amatorska instalacja bardzo często generuje kolejne, nieprzewidziane wcześniej koszty takie jak zakup  dodatkowych narzędzi (jak chociażby klucz nastawny) i elementów montażowych (nakrętek). Montaż klimatyzacji we własnym zakresie może przysporzyć masy niepotrzebnych nerwów. Czy słyszałeś o wykonaniu na rurze kielicha? Czy wiesz co najczęściej powoduje wyciek z klimatyzatora? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania to lepiej zostawić montaż klimatyzacji wyspecjalizowanej kadrze z Łodzi. Lepiej zapłacić raz przy montażu niż generować niepotrzebne koszty w trakcie eksploatacji, bądź próby samodzielnego utworzenia instalacji.

Polecane

Klimatyzator ścienny Climate 3000i CL3000i-Set 53 WE 5,3 kW Bosch 7733701737

Klimatyzator ścienny Climate 3000i CL3000i-Set 53 WE 5,3 kW Bosch 7733701737

Cena regularna: 4 371,13 zł brutto4 234,53 zł brutto
Klimatyzator ścienny Fly 3,5 kW Kaisai KWX-12HRGI+KWX-12HRGO

Klimatyzator ścienny Fly 3,5 kW Kaisai KWX-12HRGI+KWX-12HRGO

Cena regularna: 1 994,45 zł brutto1 932,13 zł brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Bardzo szybka przesyłka, a towar zgodny z ofertą. Polecam
2024-05-08
Super
pixel