Klimatyzatory przenośne do domu i mieszkania

Klimatyzatory przenośne są doskonałym rozwiązaniem do domu i mieszkania. To szybki i stosunkowo tani sposób na schłodzenie pomieszczeń podczas upałów. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość montażu klimatyzacji tradycyjnej. Często jest to spowodowane koniecznością uzyskania zezwolenia na umocowanie do elewacji urządzenia zewnętrznego. Przy klimatyzatorze przenośnym nie ma takiej potrzeby. Konstrukcja tego kompaktowego urządzenia przewiduje odprowadzenie ciepłego powietrza za pomocą rury wystawionej przez okno. Nieco droższym rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny bez rury. Oba rodzaje urządzeń pracują podobnie jak klimatyzacja montowana na ścianie. Są prostym i szybkim sposobem na przyjemny chłód. Klimatyzator mobilny pozwala ponadto na schładzanie różnych pomieszczeń. Tym samym w nocy pracować może w sypialni, w dzień zaś zapewniać odpowiedni klimat w salonie. To ogromna zaleta klimatyzatora pokojowego. Jest on do tego prosty w montażu i nie wymaga fachowej pomocy wykwalifikowanego instalatora. Przygotowanie go do pracy zajmuje dosłownie chwilę.

Czytaj więcejZwiń opis

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

1,429,90  1,162,52  netto

Klimatyzacja i wentylacja

Klimatyzator przenośny Kaisai 3,5 kW

1,985,96  1,614,60  netto
1,605,15  1,305,00  netto

Jaki klimatyzator przenośny jest najlepszy do mieszkania, domu i biura?

Sekret najlepszego klimatyzatora do domu, mieszkania, czy biura polega na jego odpowiednim dopasowaniu. Ważna jest bowiem powierzchnia pomieszczeń, jakie będzie schładzał. Dotyczy to zarówno pokojowego klimatyzatora stojącego z rurą i bez rury. Musi mieć on odpowiednią moc. Uznaje się, że każde 10 m² wymaga 1000 Wat mocy urządzenia. Oznacza to, że pomieszczenie o powierzchni 35 m² wymaga od mobilnego klimatyzatora 3500 - 4000 Wat mocy chłodzącej. Tak dopasowany będzie najbardziej ekonomiczny. Bez problemu schłodzi też pokój czy biuro do wymaganej temperatury. Urządzenie z zapasem mocy nie będzie pracowało cały czas z pełną mocą. Przełoży się to na oszczędność w zużyciu prądu. Są tu jednak wyjątki od reguły. Są nimi pomieszczenia na poddaszu, słabo izolowane termicznie, bądź z dużymi przeszkleniami od nasłonecznionej strony. Klimatyzator stojący w pomieszczeniu z wieloma urządzeniami generującymi ciepło też powinien mieć zapas mocy. Mowa tu o komputerach, lodówkach i innej elektronice generującej ciepło.

Stojący klimatyzator pokojowy — komfort cieplny o każdej porze roku

Stojący klimatyzator pokojowy często ma możliwość dogrzewania pomieszczeń. To bardzo wygodne rozwiązanie. Sprawia, że urządzenie jest wielofunkcyjne i przydatne także w chłodne dni. Funkcjonalność taka sprawdza się doskonale podczas pobytu na działce, gdzie najczęściej nie ma ogrzewania. W ciągu dnia mobilny klimatyzator będzie schładzał wnętrze budynku. Podczas chłodniejszej nocy może je dogrzewać. Utrzymuje się w ten sposób optymalną dla organizmu temperaturę. Dodatkową zaletą urządzeń jest możliwość filtrowania i oczyszczania powietrza. Doskonale sprawdzi się też jako osuszacz. Klimatyzatory przenośne są intuicyjne w obsłudze. Ustawienie wymaganej temperatury sprawi, że urządzenie będzie się automatycznie wyłączało przy jej osiągnięciu.