Zawory gazowe

Zawór do gazu to jeden z ważniejszych elementów instalacji. Odpowiada za szybkie odłączenie jej części lub samego odbiornika paliwa. Powszechnie stosowany jest wszędzie tam, gdzie występuje instalacja gazowa. Zawór do gazu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Ten niewielki element jest niezbędny. Umieszcza się go najczęściej przy liczniku, czyli na początku instalacji domowej. Często znajduje się w specjalnie do tego przeznaczonej skrzynce. Kolejny kulowy zawór do gazu powinien być umieszczony przed kuchenką, piecem, bojlerem, czy specjalistycznym palnikiem.

Każdy urządzenie zasilane gazem powinno mieć taki rodzaj zabezpieczenia. To przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Większość instalacji gazowych wykonana jest ze sztywnych rur. Z czasem materiał ten może się rozszczelniać. Powodem mogą być naprężenia lub korozja. Gaz dostarczany do naszych mieszkań i domów wraz z tlenem tworzy mieszaninę wybuchową. Stąd konieczność umieszczania zaworów gazowych w instalacji. Jest to też wygoda. W przypadku wymiany pieca, kuchenki, czy remontu pomieszczenia nie zachodzi konieczność odłączania całej posesji. Wystarczy zakręcić kurek.

Zawory do gazu wykonane są z trwałych materiałów odpornych na korozję i warunki atmosferyczne. Do ich produkcji ich korpusów wykorzystywany jest sprawdzony w takich przypadkach mosiądz. W środku znajduje się uszczelniona kula chromowana. To ona odpowiada za otwarcie i zamknięcie kulowego zaworu do gazu. Z zewnątrz użytkownik ma do dyspozycji wygodny, stalowy uchwyt. Oznaczenie kolorem żółtym przyporządkowane jest do instalacji gazowych. W ofercie sklepu znajdują się standardowe pod kątem średnic kulowe zawory gazowe 1/2, 3/4 oraz 1 cal. Ten element powinien być montowany z należytą starannością. Montaż powinien wykonać instalator mający stosowne certyfikaty. Po tej czynności obowiązkowe jest sprawdzenie szczelności instalacji i zaworu gazowego.

Czytaj więcejZwiń opis

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

23,22  18,88  netto
34,96  28,42  netto