Rury PE do wody

Rury PE do wody to nowoczesne i trwałe rozwiązanie. Z powodzeniem stosowane są w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Rury PE służą bezpiecznemu transportowi wody. Instalacje zbudowane na tych elementach są wytrzymałe na wysokie ciśnienia oraz trwałe. Maksymalne ciśnienie przepływu wody dla rur PE to 1,6 MPa. Temperatura ich odkształcania się to 60°C. Rury PE do wody mogą być także stosowane do odprowadzania ścieków i kanalizacji deszczowej. Służą temu duże ich przekroje. Rury PE do wody często wykorzystywane są jako materiał osłonowy. Mają też swoje zastosowanie w instalacjach transportu cieczy w przemyśle. Są bowiem odporne na wiele związków chemicznych.

Rury PE do wody są lekkie. Ich montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Z uwagi na charakterystykę zastosowanego do produkcji tworzywa, są też odporne na naprężenia. Gładkość materiału przeciwdziała osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń. Hamuje to ponadto rozwój bakterii, które mogłyby szkodzić zdrowiu.

Czytaj więcejZwiń opis

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

6,10  4,96  netto
9,24  7,51  netto
9,91  8,06  netto
3,32  2,70  netto
Brak w magazynie
9,50  7,72  netto

Rury polietylenowe do wody

Rury te wykorzystywane są w tymczasowych przyłączach wody. Doskonale sprawdzają się na placach budowy, jako zaplecze dla wodociągu. Lekkość materiału i konstrukcji instalacji ma tu kluczowe znaczenie. Także cena rury PE do wody jest niska. Łatwość połączeń uzyskuje się dzięki kształtkom PE do tego rodzaju instalacji. Dzięki takim zestawom można w krótkim czasie stworzyć wydajną, szczelną i funkcjonalną instalację wodną. Rury PE do wody obliczone są na kilkadziesiąt lat. W tym czasie słyną z bezawaryjności. Nie pękają i nie prężą. Stąd są chętnie wykorzystywane przez instalatorów.

Ich opinie o rurach PE do wody to same zalety:

  • niewielka waga w porównaniu z innymi materiałami do instalacji wodociągowych;
  • gładkość wnętrza, która nadaje niski opór przesyłu cieczy i przeciwdziała osadzaniu się nieczystości;
  • łatwość transportu i montażu;
  • duża oferta dostępnych na rynku kształtek i złączek do rur PE;
  • trwałość;
  • szczelność połączeń;
  • szybkość montażu i demontażu instalacji.