Powietrzna pompa ciepła

Powietrzna pompa ciepła to jeden z najefektywniejszych sposobów na ogrzewanie domu. Jest uniwersalna. Wykorzystuje się ją w tradycyjnych systemach grzewczych opartych na instalacji wodnej i grzejnikach ściennych. Doskonale sprawdza się w ogrzewaniu nadmuchowym oraz podłogowym i ściennym. Ciepło uzyskane z powietrznej pompy ciepła jest tanie i ekologiczne. Zwłaszcza jeśli współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. To wygodne rozwiązanie zapewniające komfortowy klimat i prostą obsługę. Dostarczy też ciepłą wodę użytkową. Powietrzne pompy ciepła świetnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie. Są także chętnie montowane podczas modernizacji instalacji grzewczych w starszych budynkach. To rozwiązanie dla inwestorów ceniących wygodę i oszczędności. Jednorazowy wydatek związany z zakupem zwróci się w krótkim czasie. Jednocześnie komfort użytkowania nie ma sobie równych. Powietrzna pompa ciepła jest bowiem niemal bezobsługowa. Większość operacji związanych jest z ustawieniem optymalnej dla mieszkańców temperatury. Odbywa się to za pośrednictwem intuicyjnego sterownika. Jej montaż nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych i drogich robót ziemnych. Dyskretne urządzenie zewnętrzne zajmuje niewiele miejsca. Może być zlokalizowane w dowolnym miejscu, w obrysie elewacyjnym budynku. Powietrzna pompa ciepła jest doskonałą alternatywą dla pomp gruntowych. Jest tańsza i znacznie łatwiejsza w montażu.

Powietrzne pompy ciepła doskonale sprawdzają się do ogrzewania budynków zimą. Bez najmniejszych problemów zapewnią optymalną temperaturę w domu, gdy na zewnątrz panuje siarczysty mróz. Najbardziej efektywne przy tym jest dla powietrznej pompy ciepła ogrzewanie wielkopowierzchniowe. Mowa tu o tradycyjnej podłogówce lub ogrzewaniu ściennym. Duża powierzchnia ogrzewania sprawia, że nie zachodzi konieczność podgrzewania czynnika do wysokiej temperatury. Powietrzne pompy ciepła sprawdzą się jednak też i przy ogrzewaniu punktowym. Warto tu jednak rozpatrzeć montaż grzejników płytowych.

Czytaj więcejZwiń opis

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25

Brak w magazynie
36,520,18  29,691,20  netto
Brak w magazynie
37,490,55  30,480,12  netto
Brak w magazynie
44,748,04  36,380,52  netto
Brak w magazynie
49,369,46  40,137,77  netto
Brak w magazynie
54,820,85  44,569,80  netto
Brak w magazynie
56,808,14  46,185,48  netto
Brak w magazynie
29,876,52  24,289,85  netto
Brak w magazynie
30,909,13  25,129,37  netto
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie

Ogrzewanie wody powietrzną pompą ciepła

Powietrzna pompa ciepła jest wydajna. Może stanowić jedyne źródło ciepła w domu jednorodzinnym. Bez problemu zaopatrzy też nieruchomość w ciepłą wodę użytkową. Zestawy w naszej ofercie wyposażone są w zasobniki do jej przechowywania. Ciepłej wody wystarczy dla kilkuosobowej rodziny. Nie jest przy tym wymagane wspieranie się dogrzewaniem c.w.u. innym źródłem ciepła. Warunkiem uzyskania optymalnej efektywności jest właściwy dobór parametrów powietrznej pompy ciepła do wielkości budynku.

Powietrzna pompa ciepła na zimę i lato

Zalety stosowania powietrznej pompy ciepła do ogrzewania to nie wszystko. Latem może ona bowiem pracować jako wydajna klimatyzacja. Sprawdzi się to zarówno przy systemach ogrzewania nadmuchowego, jak i podłogowego i ściennego. Dużą zaletą jest żywotność urządzeń. Najbardziej narażona na uszkodzenia sprężarka obliczona jest przez