Pompy ciepła Galmet

Pompy ciepła Galmet produkowane są od 2012 roku, podczas gdy sama marka powstała już w 1982 roku. Blisko 75% energii potrzebnej do pracy pochodzi ze środowiska naturalnego, czyli źródeł odnawialnych. Pozostałe 25% wymaga doprowadzenia energii elektrycznej. Tym samym pompy ciepła Galmet wpisują się w europejskie standardy. Jeżeli chodzi o cenę to waha się ona w przedziale 25 do 70 tysięcy złotych, jednak w naszym sklepie regularnie pojawiają się promocje, które pozwalają na zakup poniżej ceny rynkowej.

Pompy ciepła Galmet – rodzaje

Marka Galmet nie skupiła swojej uwagi na jednym, konkretnym segmencie pomp ciepła. Rozwijane urządzenia bazują na różnych technologiach, dlatego wśród oferowanych grup produktowych należy wyróżnić:

 • Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. i c.o.,
 • Gruntowe pompy ciepła do c.w.u. i c.o.,
 • Powietrzne pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej.
 • Jak widać marka oferuje powietrzne i gruntowe pompy ciepła, podczas gdy pompy powietrze-woda zostały podzielone na te dedykowane c.w.u. oraz urządzenia wielofunkcyjne.

  Pompy ciepła Galmet – polecane modele

 • Pompy ciepła Galmet Basic
 • Seria Basic to najpopularniejsze pompy ciepła Galmet typu powietrze-woda, które są wyposażone dodatkowo w podgrzewacz ciepłej wody użytkowej. Ich zastosowanie ogranicza się jedynie co c.w.u., jednak wiele osób uznaje to za zaletę. Pompy ciepła Galmet Basic idealnie sprawdzą się w domach jednorodzinnych, zamieszkiwanych przez 4-5 osób. Szybka instalacja, dobra dynamika grzania wody i powszechna dostępność sprawiły, że urządzenia te cieszą się bardzo dużą popularnością. Maksymalna temperatura do której podgrzewana jest woda przez urządzenia serii Basic to 65°C.

 • Pompy ciepła Galmet Spectra
 • Urządzenia Spectra to alternatywa względem serii Basic, która również dedykowana jest stricte instalacjom ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła Galmet Spectra kładą duży nacisk na ekologię, energooszczędność oraz efektywność energetyczną. Maksymalna temperatura do której podgrzewana jest woda wynosi 55°C.

 • Pompy ciepła Galmet Maxima
 • Jedyna seria gruntownych pomp ciepła marki Galmet, pracująca w systemie grunt-woda. Urządzenia wyposażone są w komfortowe sterowniki i innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają równomierną pracę w każdych warunkach pogodowych. Pompy ciepła Galmet Maxima posiadają dobre opinie wśród inwestorów, jednak znajdują się również głosy narzekające na wysokie ceny.

 • Pompy ciepła Galmet Airmax
 • Powietrzne pompy ciepła z serii Airmax to jednostki zewnętrzne, pracujące w systemie powietrze woda. Można je z powodzeniem wykorzystywać zarówno w instalacji c.w.u., jak i centralnego ogrzewania. Pompy Airmax powinny przypaść do gustu osobom, którym włos jeży się na głowie na myśl o skomplikowanych odwiertach. Pompy ciepła Galmet z serii Airmax zostały zaprojektowane w
  taki sposób, by montaż jednostki sprowadzał się jedynie do przyłączy hydraulicznych i elektrycznych.

  Maxima – wyróżniona gruntowa pompa ciepła Galmet

  Wśród haseł i informacji o charakterze marketingowych wydawanych przez markę Galmet bardzo łatwo natknąć się na informacje, że pompa ciepła Maxima jako pierwsza z pomp polskich marek otrzymała oznaczenie jakości EHPA-Q. Należy podkreślić, że jest to dość znaczące wyróżnienie. Wymogi jakie trzeba spełnić by otrzymać ten znak jakości tworzone są w taki sposób, by przyczynić się do rozwoju rynku pomp ciepła. Tym samym urządzenia muszą być energooszczędne, ekologiczne, wytrzymałe i cechować się innowacjami. Fakt, że pierwsze takie wyróżnienie wśród polskich marek przypadło na gruntowe pompy ciepła Galmet oznacza, że pomimo krótkiego stażu w produkcji pomp, marka z powodzeniem wdraża i rozwija nowe rozwiązania.

  Pompy ciepła Galmet – opinie ekspertów

  Zawsze z pewnym sentymentem podchodzimy do polskich marek. Szczególnie takich jak Galmet, które od prostego zakładu rzemieślniczego przeszły drogę do poważnej firmy, zatrudniającej przeszło 700 pracowników. Największe zalety pompy ciepła Galmet to atrakcyjny design, bogata oferta dostosowana do różnych potrzeb oraz dobra wydajność. Na świecie nie ma rzeczy idealnych. Również pompy ciepła Galmet posiadają swoje minusy z których najważniejsze to: skomplikowane warunki gwarancji pomp oraz relatywnie małe doświadczenie w tworzeniu pomp ciepła. O ile wśród klientów panują dość dobre opinie dotyczące produktów Galmet, o tyle dwa wymienione czynniki mogą budzić pewien niepokój. W końcu prosta i rzetelna obsługa gwarancyjna to zazwyczaj najlepszy dowód wysokiej jakości wykonania urządzeń.

  Czytaj więcejZwiń opis

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

  Brak w magazynie
  36,520,18  29,691,20  netto
  Brak w magazynie
  37,490,55  30,480,12  netto
  Brak w magazynie
  44,748,04  36,380,52  netto
  Brak w magazynie
  49,369,46  40,137,77  netto
  Brak w magazynie
  54,820,85  44,569,80  netto
  Brak w magazynie
  56,808,14  46,185,48  netto
  Brak w magazynie
  29,876,52  24,289,85  netto
  Brak w magazynie
  30,909,13  25,129,37  netto
  Brak w magazynie
  Brak w magazynie
  Brak w magazynie
  Brak w magazynie