Ogrzewacze wody

Ogrzewacze wody stanowią doskonałe rozwiązanie w miejscach nieobjętych wodociągową siecią miejską. Różnorodność urządzeń pozwala dopasować je do warunków w każdym budynku. Wśród nich wyróżnić należy bojlery elektryczne do wody, elektryczne ogrzewacze przepływowe. Oferta obejmuje także gazowe ogrzewacze wody. Sposób działania tych urządzeń jest różny. Różny jest także rodzaj ich zasilania. Zapewniają one jednak ten sam efekt. Ciepłą wodę. Ich montaż nie jest skomplikowany. Podłączenie nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Ważne jest jednak przeprowadzanie prac zgodnie ze sztuką. Niewłaściwie podłączony bojler elektryczny grozi porażeniem prądem. Montaż gazowego ogrzewacza przepływowego do wody wymaga dokładnego uszczelnienia instalacji. Niedbalstwo grozi zatruciem, a w skrajnym przypadku wybuchem gazu. W tym przypadku wymagany jest montaż i odbiór wykonany przez wykwalifikowanego instalatora.

Czytaj więcejZwiń opis

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Brak w magazynie
1,546,12  1,257,01  netto
Brak w magazynie
1,641,09  1,334,22  netto
Brak w magazynie
1,840,23  1,496,12  netto
Brak w magazynie
1,518,07  1,234,20  netto

Bojlery elektryczne są niezastąpione w budynkach, w których zużycie ciepłej wody nie następuje w sposób ciągły. Możliwość dopasowania odpowiedniej pojemności bojlera sprawia, że urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu domach. W zależności od ilości mieszkańców gwarantują one podgrzewanie wody, która wystarczy nawet dla licznej rodziny. Energooszczędne bojlery elektryczne gromadzą i utrzymują wskazaną temperaturę wody przez długi czas. Tego rodzaju ogrzewacze wody montowane są na ścianach. Posiadają dokładny termostat utrzymujący stałą temperaturę wody w zbiorniku. W zależności od potrzeb do wyboru są bojlery z podłączeniem z prawej lub lewej strony. Większość urządzeń wyposażonych została we wskaźnik temperatury wody w zbiorniku. Przed jej przegrzaniem chronią ciśnieniowe zawory bezpieczeństwa.

Elektryczne ogrzewacze przepływowe do wody to urządzenia montowane bezpośrednio do kranu. Wydajna grzałka wbudowana w urządzenie na bieżąco podgrzewa lecącą wodę. Urządzenia te nie są tak ekonomiczne, jak bojlery elektryczne na wodę. Zapewniają jednak maksymalną wydajność w krótkim czasie. Elektryczne podgrzewacze przepływowe do wody zapewnią gorącą ciecz w każdej potrzebnej ilości. Nie wymagają oczekiwania na podgrzanie. Są gotowe do pracy po szybkim i nieskomplikowanym montażu i podłączeniu do gniazdka z prądem elektrycznym.

Równie popularne są gazowe przepływowe podgrzewacze wody. Są powszechnie wykorzystywane w domach, budynkach użytkowych i lokalach gastronomicznych. Zapewniają stały dostęp do gorącej wody bez względu na jej zapotrzebowanie. Niektóre modele spełniają podobną funkcję jak bojler elektryczny. Można dzięki nim zabezpieczyć większą ilość wody na zapas. Duża część urządzeń działa na zasadzie podgrzewania gazem przepływającej przez piec do podgrzewania wody. Bojler gazowy wymaga okresowych przeglądów. Jego montaż powinien zostać wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę. Gazowe podgrzewacze wody są energooszczędne. Wyposażone są w zawory bezpieczeństwa. Część z nich posiada czujnik tlenku węgla i zabezpieczenie przed gaśnięciem płomienia. Gazowe ogrzewacze wody mają także regulatory temperatury.