Filtry wody pitnej

Filtry do wody pitnej są montowane zarówno w domach, jak i budynkach użytkowych. Przeznaczone są do oczyszczania wody z pyłów, drobin metali i innych zanieczyszczeń. Doskonale sprawdzają się przy własnych ujęciach wody, ale też w instalacjach miejskich. Stosowane są także do oczyszczania wody z pomp głębinowych i instalacjach grzewczych. Zwłaszcza przy ogrzewaniu geotermalnym, gdzie parametry wody muszą spełniać określone warunki. Tu stosuje się najczęściej narurowy filtr do wody, który jest elementem instalacji. Prosty w obsłudze i tani w eksploatacji, doskonale spełnia swoje zadanie. Filtr narurowy używany jest także do ciepłej i zimnej wody pitnej oraz użytkowej.

Czytaj więcejZwiń opis

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

-20%
57,42  46,68  netto
-20%
57,42  46,68  netto
-100%

Akcesoria do uzdatniania wody

Tester twardości i jakości wody USTM TEST-1

60,80  49,43  netto
-100%

Akcesoria do uzdatniania wody

Tester twardości i jakości wody USTM TEST-T

60,80  49,43  netto

Korpus filtra narurowego do wody jest niezwykle prosty w działaniu. Także jego instalacja nie sprawia żadnego problemu. Montuje się go bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do posesji. Do korpusu należy zamontować dedykowany wkład. Dopasowuje się go do potrzeb i stopnia zabrudzenia wody. Filtruje on wodę przepływającą przez korpus z dokładnością zależną od rodzaju wkładu. Przepływowy filtr do wody pitnej to niska cena zakupu. Dodatkowo jest tani w użytkowaniu. Wkład wymienia się w zależności od stopnia zużycia. Ocenia się go dzięki przezroczystemu korpusowi. Jest powszechnie dostępny, jego montaż zaś niekłopotliwy i szybki. Nie wymaga doświadczenia i wzywania fachowców. Są bardzo szczelne. Działają na zasadzie wytwarzanego wewnątrz podciśnienia. Stąd niektóre modele wyposażone zostały w odpowietrznik umożliwiający swobodną wymianę wkładu.

Przepływowy filtr do wody pitnej jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki nieskomplikowanej budowie jest też wyjątkowo trwały. Wykonany bezpiecznego tworzywa sztucznego nie uwalnia do wody szkodliwych substancji. Prócz redukcji zanieczyszczeń woda z filtra do wody chroni sprzęt AGD przed szybkim zużyciem. Drobiny piasku i metali nie przedostają się bowiem do pomp. Potwierdzają to opinie użytkowników, którzy stosują narurowy filtr do wody w domu. Wskazują oni, że znacznie wzrasta żywotność i bezawaryjność urządzeń.

Właściwe działanie filtrów do wody pitnej zależne jest od ich wielkości. W ofercie dostępne są 5 i 10-calowe korpusy. Montowane są na standardowe rozmiary przekroju instalacji. Większe skuteczniejsze będą przy domach jedno i wielorodzinnych. Mniejsze z powodzeniem filtrować będą wodę w mieszkaniu. Prostota filtrów do wody pitnej pozwala na ich kaskadowy montaż. W przypadku silnego zabrudzenia wody możliwy jest ich montaż w różnych punktach instalacji.